szukaj

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

389972

RODZINA ZASTĘPCZA SZANSĄ NA SZCZĘŚCIE

01.07.2021

 DZIECI POZBAWIONE OPIEKI I WYCHOWANIA PRZEZ RODZICÓW CZEKAJĄ NA SZCZĘŚLIWY I BEZPIECZNY DOM!

Żadna, nawet najlepsza placówka, nie zastąpi dziecku domu i rodziny. Dlatego tak ważne jest poszukiwanie rodzin zastępczych – a więc rodzin, które zaopiekują się dzieckiem czasowo, w momencie, gdy biologiczna rodzina nie może się nim zająć, a sytuacja dziecka nie pozwala, by trafiło do adopcji. W rodzinie zastępczej dziecko może wychowywać się w naturalnych warunkach, otoczone miłością, rodzinnym ciepłem i troską. Rodzina zastępcza zapewnia poczucie bezpieczeństwa i wsparcie, jest dla dziecka szansą na prawidłowy rozwój oraz na dobry start w dorosłe życie. To właśnie dzięki niej, młody człowiek może zaspokoić potrzebę przynależności i miłości, uznania i samorealizacji. Pobyt w rodzinie zastępczej znacznie zwiększa szanse, że w przyszłości dziecko założy własną szczęśliwą i prawidłowo funkcjonującą rodzinę.


MOŻE SZUKAMY WŁAŚNIE CIEBIE?


Rodzicem zastępczym może być zarówno osoba pozostająca w związku małżeńskim jak i samotna. Szukamy osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia miłości i ciepła, i które jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Apel kierujemy do osób odważnych i odpowiedzialnych, które podejmą wyzwanie.


RODZICOM ZASTĘPCZYM OFEROWANE JEST PEŁNE WSPARCIE!


pomoc pedagogiczna, psychologiczna i prawna w rozwiązywaniu zgłaszanych problemów, specjalistyczne szkolenia oraz pomoc finansowa na utrzymanie dziecka.


PRZYJDŹ DO NAS:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Wojska Polskiego 74 C
19-200 Grajewo
tel. 0 86 273 87 09

« inne aktualności

Projekt "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19"

Link - zapytanie ofertowe z dnia 04.08.2020 r.

Link - zapytanie ofertowe z dn. 05.08.2020 r.

Brak aktualnych przetargów.Zobacz szczegóły.

zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony