szukaj

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

389975

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

ul. Wojska Polskiego 74 C
19- 200 Grajewo
tel./ fax. (86) 273 87 09

e-mail: pcprgrajewo@wp.pl

godziny pracy:
poniedziałek - piątek od 730 do 1530

Wersja do druku Generuj PDF

Aktualności

PCPR poszukuje rodzin zastępczych

16.09.2022

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie poszukuje kandydatów chętnych do pełnienia funkcji rodzin zastępczych dla dzieci pozbawionych częściowo lub całkowicie opieki rodzicielskiej.       

Każde dziecko ma prawo wychowywać się w kochającej rodzinie. Jeśli jednak rodzice nie mogą zagwarantować odpowiedniej opieki, zapewnia się dziecku czasowo opiekę i wychowanie poza rodziną. Właśnie wtedy dzieci potrzebują rodziny zastępczej. Potrzebni są ludzie, którzy będą gotowi podjąć się tego zadania. Opieka zastępcza to prawdziwa praca z misją. Niełatwa, lecz dająca ogromne poczucie satysfakcji. Rodzina zastępcza jest szansą dla dziecka, dającą mu możliwość wzrastania w warunkach maksymalnie zbliżonych do naturalnych.

Zaproszenie na konferencję -

09.09.2022

 Fundacja Dialog oraz Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej organizuje konferencję pn. "Kierunek Rodzina", która odbędzie się w dniach 4-5 października w Hotelu Podlasie w Białymstoku.

RODZINNY DOM DZIECKA

29.08.2022

 Rodzinne domy dziecka to wyjątkowe miejsca. Są jak wielkie rodziny, w których dzieci z trudnymi historiami życiowymi, mają szansę na bezpieczeństwo, miłość, wykształcenie i dobry start w dorosłe życie.

Wykaz ośrodków I stopnia referencyjnego systemu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młod

26.08.2022

 W związku z reformą systemu ochrony zdrowia psychicznego w Polsce i powołaniem nowych ośrodków zapewniających opiekę psychologiczną i psychoterapeutyczą dla dzieci i młodzieży poniżej zamieszczamy link do strony internetowej, na której znajduje się lista ośrodków.
https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/informacje-o-swiadczeniach/ochrony-zdrowia-psychicznego-dzieci-i-mlodziezy/

Oddział Podlaski PFRON wspiera osoby z niepełnosprawnościami

19.08.2022

Oddział Podlaski PFRON przypomina o realizowanych obecnie programach skierowanych do osób indywidualnych: „Aktywny samorząd" oraz „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy". PFRON uruchomił również nowe programy, których celem jest rozwiązanie jednego z istotniejszych przeszkód rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych jak brak dostępnego mieszkania.

Projekt "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19"

Link - zapytanie ofertowe z dnia 04.08.2020 r.

Link - zapytanie ofertowe z dn. 05.08.2020 r.

Brak aktualnych przetargów.Zobacz szczegóły.

zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony