szukaj

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

389972

Aktualności

Pokaż aktualności z roku:

PCPR poszukuje rodzin zastępczych

16.09.2022

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie poszukuje kandydatów chętnych do pełnienia funkcji rodzin zastępczych dla dzieci pozbawionych częściowo lub całkowicie opieki rodzicielskiej.       

Każde dziecko ma prawo wychowywać się w kochającej rodzinie. Jeśli jednak rodzice nie mogą zagwarantować odpowiedniej opieki, zapewnia się dziecku czasowo opiekę i wychowanie poza rodziną. Właśnie wtedy dzieci potrzebują rodziny zastępczej. Potrzebni są ludzie, którzy będą gotowi podjąć się tego zadania. Opieka zastępcza to prawdziwa praca z misją. Niełatwa, lecz dająca ogromne poczucie satysfakcji. Rodzina zastępcza jest szansą dla dziecka, dającą mu możliwość wzrastania w warunkach maksymalnie zbliżonych do naturalnych.

Zaproszenie na konferencję -

09.09.2022

 Fundacja Dialog oraz Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej organizuje konferencję pn. "Kierunek Rodzina", która odbędzie się w dniach 4-5 października w Hotelu Podlasie w Białymstoku.

RODZINNY DOM DZIECKA

29.08.2022

 Rodzinne domy dziecka to wyjątkowe miejsca. Są jak wielkie rodziny, w których dzieci z trudnymi historiami życiowymi, mają szansę na bezpieczeństwo, miłość, wykształcenie i dobry start w dorosłe życie.

Wykaz ośrodków I stopnia referencyjnego systemu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młod

26.08.2022

 W związku z reformą systemu ochrony zdrowia psychicznego w Polsce i powołaniem nowych ośrodków zapewniających opiekę psychologiczną i psychoterapeutyczą dla dzieci i młodzieży poniżej zamieszczamy link do strony internetowej, na której znajduje się lista ośrodków.
https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/informacje-o-swiadczeniach/ochrony-zdrowia-psychicznego-dzieci-i-mlodziezy/

Oddział Podlaski PFRON wspiera osoby z niepełnosprawnościami

19.08.2022

Oddział Podlaski PFRON przypomina o realizowanych obecnie programach skierowanych do osób indywidualnych: „Aktywny samorząd" oraz „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy". PFRON uruchomił również nowe programy, których celem jest rozwiązanie jednego z istotniejszych przeszkód rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych jak brak dostępnego mieszkania.

szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej lub prowadzenia rodzinneg

07.07.2022

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie informuje, iż Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku Ośrodek Adopcyjny we wrześniu 2022 r. zamierza przeprowadzić szkolenie uzupełniające dla kandydatów do pełnienia funkcji niezawodowej rodziny zastępczej.

W związku z powyższym zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby pełnić funkcję rodziny zastępczej dla potrzebujących dzieci do zgłaszania się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie ul. Wojska Polskiego 74 C lub kontakt telefoniczny: 86 273 87 09.

Informator o instytucjach rządowych i samorządowych, podmiotach

04.07.2022

Aktualny informator o instytucjach rządowych i samorządowych, podmiotach oraz organizacjach pozarządowych, które realizują oferty dla osób stosujących przemoc w rodzinie, a w szczególności realizujących programy korekcyjno – edukacyjne w powiecie grajewskim w 2022 roku:

- LINK INFORMATOR 2022 / wg stanu na dzień 04.07.2022 r./

Opracowanie: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie

RODZINA ZASTĘPCZA SZANSĄ NA SZCZĘŚCIE

01.07.2022

DZIECI POZBAWIONE OPIEKI I WYCHOWANIA PRZEZ RODZICÓW CZEKAJĄ NA SZCZĘŚLIWY I BEZPIECZNY DOM!

Program oddziaływań korekcyjno - edukacyjnych dla osób stosujących przemoc

01.07.2022

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie informuje, że w związku z planowaną realizacją w IV kwartale 2022 r. programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie, osoby zainteresowane udziałem w programie mogą zgłaszać się do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie (ul. Wojska Polskiego 74 C, 19-200 Grajewo, pok. Nr 3, nr tel. 86 273 87 09). Udział w programie jest bezpłatny.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 30 maja 2022 r.

30.05.2022

Sejm Rzeczpospolitej Polski w 2006 roku uchwalił Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, ofiarując rodzicom zastępczym ten dzień za ich trud i poświęcenie oraz w dowód szacunku dla ich pracy. Ustanowione święto ma służyć przede wszystkim zwróceniu uwagi społeczeństwa na los osamotnionych i pozbawionych opieki dzieci. Dodatkowo ma także uhonorować wysiłek, jakiego podejmują się na co dzień rodzice zastępczy. Ma być również podziękowaniem za ich pracę, wytrwałość i dzielenie się swoją miłością. Codzienna opieka i wychowanie nie są łatwe, wymaga poświęceń, często zmagań z wieloma trudnościami.

Projekt "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19"

Link - zapytanie ofertowe z dnia 04.08.2020 r.

Link - zapytanie ofertowe z dn. 05.08.2020 r.

Brak aktualnych przetargów.Zobacz szczegóły.

zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony