szukaj

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

315143

30 maja – Ogólnopolski Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

30.05.2020

Ustanowione przez Sejm święto ma służyć przede wszystkim zwróceniu uwagi społeczeństwa na los osamotnionych i pozbawionych opieki dzieci. Dodatkowo ma także uhonorować wysiłek, jakiego podejmują się na co dzień rodzice zastępczy. Ma być również podziękowaniem za ich pracę, wytrwałość i dzielenie się swoją miłością. Prawie 75 tysięcy dzieci w Polsce jest pod opieką zastępczą.

Rodzicielstwo zastępcze jest szansą daną przez dorosłych wielu najmłodszym, pozbawionym możliwości dorastania w rodzinie biologicznej, na odbudowanie normalnego, bezpiecznego życia wśród przyjaznych, życzliwych osób. Codzienna bezinteresowna opieka nie jest łatwa, wymaga poświęceń, często zmagań z wieloma trudnościami.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, to dzień nie tylko Rodziców, ale także dzieci, którym dali bezpieczny dom. Obchodzenie tego święta ma na celu uhonorowanie trudu rodziców zastępczych i ich poświęcenia dla dzieci będących w potrzebie. Niestety dzieci potrzebujących opieki i wsparcia stale przybywa, a kandydatów na rodziny zastępcze nieustannie brakuje.

W związku z tym składamy szczególne podziękowania rodzinom, które zdecydowały się przyjąć pod swój dach dzieci potrzebujące pomocy, miłości i troski, by dać im poczucie bezpieczeństwa i szansę na szczęśliwe dzieciństwo.

Kierownik PCPR w Grajewie Anna Maria Świderska wraz z pracownikami.

« inne aktualności

Projekt "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19"

Link - zapytanie ofertowe z dnia 04.08.2020 r.

Link - zapytanie ofertowe z dn. 05.08.2020 r.

Brak aktualnych przetargów.Zobacz szczegóły.

zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony