szukaj

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

393253

RODZINNY DOM DZIECKA

29.08.2022

Państwo Wanda Renata i Kazimierz Zalewscy od wielu lat dają rodzinne ciepło i opiekują się dziećmi. Najpierw opiekowali się dziećmi w ramach niezawodowej rodziny zastępczej, a następnie zawodowej rodziny zastępczej. Państwo Zalewscy wspólnie podejmują wszelkie decyzje. Pragną zapewnić małoletnim dzieciom ciepło rodzinne, poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Mają odpowiednie cechy charakteru i predyspozycje osobowościowe do sprawowania opieki nad dziećmi.

W czwartek 25 sierpnia 2022 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie została podpisana z nimi umowa na prowadzenie Rodzinnego Domu Dziecka. Państwo Zalewscy będą prowadzić pierwszy rodzinny dom dziecka w powiecie grajewskim. W podpisaniu umowy uczestniczyła Kierownik PCPR Anna Maria Świderska wraz z pracownikami. Państwo Zalewscy obecnie opiekują się 9 dzieci. Opieka nad dziećmi to prawdziwe wyzwanie, praca praktycznie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu oraz mnóstwo wyzwań i trudności, z którymi krok po kroku trzeba sobie radzić. Dziękujemy Państwu Zalewskim, że pełnią swoją funkcję na najwyższym profesjonalnym poziomie.

Na terenie powiatu grajewskiego funkcjonuje 15 rodzin zastępczych, które opiekują się 23 dzieci. To właśnie rodzicielstwo zastępcze oraz rodzinne domy dziecka są formami opieki, na które powiat grajewski oraz PCPR kładą największy nacisk.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie nadal poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych częściowo lub całkowicie opieki rodzicielskiej. Każde dziecko ma prawo wychowywać się w kochającej rodzinie. Jeśli jednak rodzice nie mogą zagwarantować mu odpowiedniej opieki, zapewnia mu się czasową opiekę i wychowanie poza rodziną. Właśnie wtedy dzieci potrzebują rodziny zastępczej. Jeśli zastanawiasz się nad stworzeniem rodziny zastępczej, jeżeli masz wątpliwości, czy możesz ją stworzyć lub czy sobie z tym poradzisz, albo wiesz, że właśnie tego chcesz, przyjdź do nas:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

ul. Wojska Polskiego 74 C

19-200 Grajewo

tel. 86 273 87 09

« inne aktualności

Projekt "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19"

Link - zapytanie ofertowe z dnia 04.08.2020 r.

Link - zapytanie ofertowe z dn. 05.08.2020 r.

Brak aktualnych przetargów.Zobacz szczegóły.

zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony