szukaj

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

358370

BEZPŁATNE KOREPETYCJE DLA DZIECI Z RODZIN ZASTĘPCZYCH

14.06.2021

Obecnie, w akcji bierze udział już ponad 1300 zgłoszonych dzieci z całej Polski, wspieranych, przez ponad ośmiuset sprawdzonych korepetytorów.

Jak to działa?

Dla każdego zgłoszonego do projektu dziecka, na podstawie przedstawionego zakresu potrzebnej pomocy (klasa, przedmiot, ilość godzin) dobierany jest z ogólnopolskiej bazy spełniający te kryteria korepetytor, który kontaktowany jest z rodziną.

W dalszej części wszelkie ustalenia, np. co do rodzaju użytego komunikatora, pory przeprowadzania zajęć, szczegółowego zakresu materiału itp. odbywają się na linii rodzina/uczeń – korepetytor. Wojewódzcy i powiatowi koordynatorzy są w kontakcie z rodziną i monitorują przebieg oraz poprawność prowadzonych zajęć.

Co ważne, równolegle do akcji udzielania korepetycji, w wielu miejscach w kraju, rodziny zastępcze są wspierane przez wolontariuszy poprzez szereg działań, jak np. pomoc w remoncie domu, organizacja pomocy rzeczowej, zorganizowanie zajęć karate dla dzieci i wiele innych. Koordynatorzy i wolontariusze Ruchu Polska 2050 korzystają stale z Portalu Domy Dziecka.org, zgłaszając chęć wsparcia dla rodzin zastępczych w dziale "Chcę pomóc" oraz dostosowując swą pomoc na podstawie informacji o bieżących potrzebach, zamieszczonych w zakładce "Lista potrzeb".

Zainteresowane rodziny mogą dokonywać zgłoszenia osobistego na adres mailowy pieczazastepcza@polska2050.pl

Wszelkich dodatkowych informacji udziela również koordynator akcji w województwie podlaskim Pan Jerzy Wawrusiewicz

nr tel.: 664 493 412

e-mail: aidkaj@wp.pl

« inne aktualności

Projekt "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19"

Link - zapytanie ofertowe z dnia 04.08.2020 r.

Link - zapytanie ofertowe z dn. 05.08.2020 r.

Brak aktualnych przetargów.Zobacz szczegóły.

zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony